Konaklama

Khas’a Gelin, Öğrenci Konukevi’nde Yerinizi Alın!

Öğrenciler için hangi üniversitede okuyacağı kadar eğitim süresi boyunca nerede kalacağı, hangi koşullarda yaşayacağı da büyük önem taşıyor. Biz de üniversite olarak bunu çok önemsiyor ve sizin istekleriniz doğrultusunda yaşam alanları oluşturuyoruz.

2010-2011 eğitim-öğretim döneminde hizmete giren Öğrenci Konukevleri, modern mimarileri ve konforlu yapılarıyla Erkek Öğrenci Konuk Evimiz Hasköy’de Kız Öğrenci Konuk Evimiz Cibali kampüsümüzüm hemen arkasında yer alıyor.

Tek ve iki kişilik odalardan oluşan toplam 67 yatak kapasiteli kız öğrenci ve tek, iki ve üç kişilik odalardan oluşan toplam 120 yatak kapasiteli erkek öğrenci konukevlerimizde öğrencilerimizin günlük ihtiyaçlarını karşılayabileceği tüm imkanlar kendilerine sunuluyor.

Konukevlerimizdeki odalarda yer alan kişiye özel elbise dolabı, yatak, kitaplık ve çalışma masası gibi temel mobilyaların yanı sıra ortak alanlarda buzdolapları, mikrodalga fırın, su ısıtıcıları, su sebilleri, ütü, çamaşır ve kurutma makineleri bulunuyor.

Ayrıca öğrencilerimizin bavul ve fazla eşyalarını koyabilmeleri için özel alanlarda mevcut.

Merkezi sistem ısıtma/soğutma ve 24 saat kesintisiz sıcak su, internet bağlantısı ile öğrencilerimizin ihtiyaçlarına cevap veriliyor.

24 saat güvenlik hizmeti ve özel temizlik hizmetinin sunulduğu konukevlerimizde, öğrencilerimiz üniversitenin sinema salonlarında film günleri organize edebildiği gibi, kapalı ve açık spor alanlarımızdan da faydalanabiliyor.

Değerli Öğrencilerimiz,

2014-2015 Eğitim Öğretim dönemi ile beraber yeni Erkek Öğrenci Konukevi’nin hizmete açılmasıyla Konukevlerimiz yeniden düzenlenmiştir.

Kız Öğrenci Konukevi;
2014-2015 eğitim-öğretim dönemi ile beraber kız öğrencilerimiz için Cibali, Kadir Has Kampüsü’ nün hemen arkasında Nalıncı Kasım Sokak No 13-15 de yer alan Öğrenci Konukevi kullanılacaktır.

Erkek Öğrenci Konukevi;
2014-2015 eğitim-öğretim dönemi ile beraber erkek öğrencilerimiz için Hasköy Keçecipiri Mah. Hasköy Yolu, Halıcıoğlu’nda bulunan Erkek Öğrenci Konukevi hizmet verecektir.

2014 – 2015 ÖĞRENCİ KONUKEVİ ÜCRETLERİ

ODALAR CİBALİ Kız Öğrenci Konuk Evi HASKÖY Erkek Öğrenci Konuk Evi
  2014-2015 ÜCRETİ  (TL.) 2014-2015 ÜCRETİ (TL.)
TEK KİŞİLİK ODA 10.800 TL. 11.880 TL.
ÇİFT KİŞİLİK ODA 8.100 TL. 8.640 TL.
ÜÇ KİŞİLİK ODA (sınırlı sayıda) - 7.560TL.

KDV DAHİL ÜCRETLERDİR


Buna göre, 2014-2015 eğitim-öğretim döneminde 13 Eylül 2014 - 10 Haziran 2015 tarihleri arasında Kadir Has Üniversitesi Konukevi’nde kalmayı talep ettiğiniz takdirde 20 Ağustos 2014 tarihine kadar aşağıda verilen linkteki formu doldurarak bildirmenizi rica eder, belirtilen tarihten sonra yapılacak başvuruların ise Konukevlerinin müsait olmasına bağlı olarak ancak Eylül ayının ikinci haftasında değerlendirileceğini bildirmek isteriz.


Başvuru Linki: http://p2.khas.edu.tr/yurtbasvuruodali/

 

Yurt Bursundan Siz de Yararlanabilirsiniz!

İstanbul dışından gelerek yurtta kalmak isteyen ilk 3000’den gelen öğrencilere üniversitenin öğrenci konukevinde 2 kişilik odalarda ücretsiz barınma imkânı sağlanır. Barınma imkanı normal öğrenim süresince devam eder. Bu süre yabancı dil hazırlık okulunda okuyacak öğrenciler için 5 yıl, fakültelerin birinci sınıfına başlayan öğrenciler için 4 yıldır.

TEŞEKKÜRLER
Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

Kız Öğrenci Konukevi

 

Erkek Öğrenci Konukevi