Kariyer Ofisi

Hakkımızda

Kadir Has Üniversitesiʼnin tüm öğrencilerine, mezunlarına ve birimlerine aktif olarak hizmet veren Kariyer Ofisi olarak hedefimiz, 21. yüzyılda hızla değişen yetkinliklere ve gereksinimlere cevap oluşturacak nitelikli insan kaynağımızı en donanımlı şekilde iş dünyası ve akademik camianın hizmetine sunmaktır. Bu bağlamda da amacımız, sektör ve üniversite iş birliğini en yukarı seviyeye çıkartarak öğrenci ve mezunlarımıza geniş bir istihdam alanı yaratıp, kurumsal ve akademik hayatlarına hızlı ve hazır olarak başlamalarını sağlamaktır.

Kadir Has Üniversitesi Türkiyeʼde ilk defa uygulanan “Yeni Eğitim Modeli” ile geleneksel eğitim modellerini aşarak; tamamen özgün olarak, zamanın ve genç neslin ruhuna uygun bir anlayışla, geleceğin dünyasına şekil ve yön verecek, sorgulayan, doğayı ve insanlığı anlamayı hedef edinmiş, tüm sektörlere yönelik yetkin profesyoneller, araştırmacılar ve bilim insanları yetiştirerek; dünyanın her yerinde çalışabilecek, nitelikli mezunlar vermeyi amaçlamaktadır.

Evrensel değer ve yetkinliklerle donanmış, problemlere disiplinli ve projeye dayalı yaklaşımlarla çözüm getirebilen öğrenci ve mezunlarımız ile işverenler arasında bir köprü kurarak uygun pozisyonun doğru yeteneklere ulaşmasını sağlamaktayız.

Hedeflerimizi ve çalışma alanlarımızı Sektörel İlişkiler, Staj ve İş Danışmanlığı, Staj Oryantasyon Programı, Eğitim ve Seminerler ile Danışmanlık Hizmetleri olarak  beş ana başlık altında toplayabiliriz.

Kübra Çakır Genç
Kariyer Ofisi Uzmanı
kubra.cakir@khas.edu.tr

Duygu Oğuz Karabacak
Kariyer Ofisi Yardımcı Uzmanı
duygu.karabacak@khas.edu.tr